Technikoludek – przedszkolak w świecie technologii

dscn3665

W roku szkolnym 2020/2021 w Niepublicznym Przedszkolu w Budach Głogowskich realizowany jest  projekt „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii”. Na każdy miesiąc przypada inne zadanie. Do tej pory stworzony został kącik technologiczny, dzięki któremu dzieci poznały urządzenia elektryczne i elektroniczne, zarówno nowe tj. laptop, aparat fotograficzny, jak i te, które dawno już odeszły do lamusa (maszyna do pisania, walkmen, liczydło). Ponadto dzieci poznały  aplikację Quiver kolorując kolorowanki,
a następnie „ożywiając” je używając do tego telefonu komórkowego, dowiedziały się
o zagrożeniach czyhających na nie w sieci poprzez prezentację multimedialną „Małe robaczki wciągaczki”. W kolejnych miesiącach poznały czym są piktogramy i do czego można je wykorzystać oraz rozwiązywały zadania matematyczne z udziałem tablicy interaktywnej.
Realizacja projektu pozwala na rozwijanie kompetencji kluczowych m.in.: informatycznych, matematycznych, naukowo-technicznych czy kompetencji uczenia się.
Poprzez realizacje projektu kształtujemy osobowość przedszkolaka, który chętnie będzie korzystał z dóbr technologicznych nie zapominając o bezpieczeństwie oraz o dostrzeganiu piękna otaczającego nas świata.

GALERIA