Pokaz treningu karate – gość specjalny sensei Agnieszka Zawadzka

dscn9133

W naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie. Trening karate kyokushin przeprowadziła sensei Agnieszka Zawadzka posiadająca stopień mistrzowski 1 dan w karate. Sensei Agnieszka opowiedziała przedszkolakom (po japońsku uczeń – senpai) o swojej pasji oraz zdrowym i aktywnym stylu życia. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w treningu. Przedszkolaki próbowały swoich sił ucząc się podstawowych technik ręcznych i nożnych z wykorzystaniem tarczy treningowej stosowanej w treningu karate. Pajacyki, pompki
i przysiady pokazały sportowy potencjał naszych dzieci. Ponadto, sensei Agnieszka dała przedszkolakom lekcję liczenia do 10 po japońsku. Sportowe spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości.

Dziękujemy sensei Agnieszko za podzielenie się z nami swoją pasją:)

Dla tych, którym coś umknęło, przypominamy:

1 -ICHI  (czyt. iczi)
2- NI
3- SAN
4- SHI  (czyt. szi)
5- GO
6 – ROKU
7 – SHICHI (czyt. siczi)
8 – HACHI (czyt. haczi)
9 – KU  (czyt. kju)
10 – JU (czyt. dżu)

GALERIA