Piknik rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka”

dscn2245

Piknik rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” odbył się w Zakładzie  Aktywności Zawodowej (Ośrodek Caritas)
w Budach Głogowskich. Dzięki uprzejmości gospodarza tego ośrodka Pana Daniela Jakubowskiego, mogliśmy bawić się w tym niezwykłym miejscu.  Mieszkańcy naszej gminy podsumowali już zbiory tegorocznych plonów na odbywających się w każdej miejscowości dożynkach, a przedszkolaki zakończyły czas zbiorów biorąc udział
w przedszkolnym pikniku. Tematem wiodącym imprezy był ziemniak, który królował tego dnia nie tylko jako element dekoracyjny, ale także był obecny w formie pieczonej przekąski oraz sałatki. Na dzieci czekało jak zwykle wiele atrakcji m.in.: zabawy, które przygotowali animatorzy z teatrzyku „Bazyl Art.”, rodzinny konkurs plastyczny, konkurs na największego ziemniaka „Polni giganci” oraz rozpoczynające całe spotkanie niezwykłe widowisko w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Bud Głogowskich i Rogoźnicy pt. „Na straganie”, na podstawie wiersza Jana Brzechwy,
a  w reżyserii Pani Dyrektor Małgorzaty Gorczycy. Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy tak udanego występu.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mam, na naszych biesiadnych stołach zagościło wiele smakołyków: ciasto cytrynowe, szarlotka, wafle przekładane słodkimi masami, które podbiły podniebienia nie tylko najmłodszych uczestników pikniku 🙂 A Panowie: Krzysztof Magda, Zygmunt Zięba i Tomasz Bosek zadbali o to, by każdy otrzymał idealnie upieczonego ziemniaczka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy tak aktywnie włączyli się w przygotowanie imprezy, a uczestnikom pikniku za wspaniałą zabawę.

GALERIA