Ogłoszenia

Kampania #SzczepimySię

Szanowni Państwo
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami promocyjnymi Kampanii rządowej na rzecz szczepień przeciw COVID-19, która jest koordynowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i wpisuje się w plan działań Narodowego Programu Szczepień.
Wśród materiałów kampanii #SzczepimySię znajdują się: spoty promocyjne, materiały graficzne, animacje oraz wypowiedzi ekspertów. Są one dostępne na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-dla-mediow. Zachęcamy również do korzystania z informacji ze strony gov.pl/szczepimysie, gdzie na bieżąco umieszczane są aktualności o przebiegu szczepień. Znajdą tam Państwo najnowsze komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień.

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

„Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania. (…)

Aby wątpiący się rozpłakał
na cud czekając w swej kolejce,
a Matka Boska – cichych, ufnych –
na zawsze wzięła w swoje ręce.”

Ks. Jan Twardowski

Niezwykła atmosfera Świąt Bożego Narodzenia sprawia,
że świat przepełnia nadzieja i wiara w tryumf Dobra nad złem.
Niech biały opłatek dzielony jak Chleb, wzmacnia i dodaje sił do dalszego życia.
Blask miłości Małej Dzieciny do człowieka, opromieni kolejne dni
i pozwoli przeżyć ten czas w szczęściu i radości.
Niech Bóg, który przychodzi w ubóstwie i pokorze, błogosławi i obdarza pokojem.

Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzinom, Pracownikom 
i Przyjaciołom Niepublicznego Przedszkola w Budach Głogowskich
składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju ducha i radości bycia z bliskimi.
Niech dobroć i ciepło, które rodzi się w Boże Narodzenie
na stałe zamieszkają w Państwa sercach.
A nadchodzący Nowy Rok przyniesie pomyślność i szczęście.

Dyrektor
Wioleta Dworak

boze-narodzenie

NOWA STAWKA ŻYWIENIOWA

Informujemy, ze od 01.09.2020 r. dzienna stawka żywieniowa w naszym przedszkolu wynosi 11,50 zł.

KARTY DO SYSTEMU EDZIECKO

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, iż aby otrzymać karty do systemu czytników edziecko należy  zalogować się na indywidualne konto wchodząc  na stronę  edziecko.edu.pl, podać login oraz hasło (dzieci, które po raz pierwszy przyszły do placówki login i hasło otrzymają od wychowawców grup) – przy pierwszym logowaniu ze względów bezpieczeństwa należy zmienić hasło. Po zamówieniu karty i jej opłaceniu karty zostaną przysłane do przedszkola i przekazane rodzicom. Jednocześnie informujemy, że karty do tej pory używane w innych placówkach nie będą działać.

Dzieci, które już posiadają karty, nie muszą ich zamawiać, jedynie w sytuacji zgubienia lub potrzeby zamówienia kolejnej należy zalogować się również  na stronę  edziecko.edu.pl, podać login (jest to numer karty, którą Państwo posiadacie –  lub po zgłoszeniu zostaną wygenerowane dla Państwa indywidualne loginy. Hasło do logowania otrzymają również Państwo od wychowawców grup.

Każdy użytkownik może się zalogować za pomocą uniwersalnego loginu, nawet jeśli nie posiada kart zbliżeniowych. Adres do logowania: edziecko.edu.pl

login: uniwersalny login lub numer karty lub adres email

/Użytkownik będzie miał możliwość samodzielnego podania swojego adresu e-mail, który będzie jego loginem do systemu, tylko w przypadku zalogowania się numerem karty, ponieważ adres e-mail jest powiązany z daną kartą, a nie kontem użytkownika./

Do konta jest przypisane jedno hasło, które będzie działało z każdym z podanych loginów.

Jeśli chcesz zamówić nowe karty zbliżeniowe, po zalogowaniu się, skorzystaj z modułu Karty, w którym zapłacisz za nie online. Dipol Polska Sp. z o.o. nie przyjmuje od rodziców/opiekunów indywidualnych przelewów dokonanych poza systemem eDziecko, a w razie ich wystąpienia będą one zwracane.

ROK SZKOLNY 2020/2021 – ZAPRASZAMY – ZASADY POBYTU

Szanowni Rodzice,

Od dnia 1 września zapraszamy wszystkie dzieci przyjęte do naszego przedszkola na rok szkolny 2020/2021 do udziału w zajęciach. Wracamy wszyscy – nadal w wysokim reżimie sanitarnym, nadal stosując procedury mające przeciwdziałać COVID-19 – ale wracamy 🙂 Czekamy na Was – przedszkolaki i czekamy na Was – Rodzice.

Przedszkole będzie czynne w godzinach 6.30-17.00.

Wyprawkę odzieżową dla dzieci zostawiamy w przydzielonym woreczku w szatni.

Kilka zasad na początek:

 1. Rodzice mogą wprowadzić dzieci do części wspólnej w budynku tj. szatni z zachowaniem min. 1,5 m odstępu od innych.
 2. Jeśli w szatni przebiera się dziecko i zajmuje miejsce przy szafce – nie można korzystać z szafki tuż obok – należy poczekać, aż uda się zachować wymagany wyżej odstęp.
 3. Limit osób w szatni wynosi 3 osoby dorosłe plus towarzyszące im dzieci.
 4. Rodzice nie wchodzą z dziećmi do sal zajęć, a jedynie podprowadzają dzieci pod drzwi sal.
 5. Zakazane jest gromadzenie się przed drzwiami: należy poczekać, aż poprzedni opiekun odejdzie od drzwi i dopiero podejść ze swoim dzieckiem (tak samo w przypadku odbierania dziecka).
 6. Dzieci są przyprowadzane bezwzględnie w godzinach 6.30-8.00 (po tym czasie nie będzie możliwości wejścia do budynku)
 7. Rodzic na terenie budynku jest zobowiązany do zakrywania nosa i ust (np. maseczka, przyłbica).
 8. Przy wejściu do budynku Rodzic zobowiązany jest do dezynfekcji rąk.
 9. Rączki dziecięce Rodzic jest zobowiązany umyć w łazience, po przebraniu dziecka, przed wejściem do sali – w łazience może przebywać tylko jeden rodzic z dzieckiem.
 10. Z placu zabaw dzieci korzystają wyłącznie z wychowawcami – do odwołania obowiązuje zakaz korzystania z placu zabaw z Rodzicami.
 11. Cieszymy się, że dzieci dobrze się czują w przedszkolu i chciałyby zostać dłużej, ale nie ma możliwości  oczekiwania w szatni, aby „dziecko jeszcze się pobawiło” – musimy wykazać się dużą dyscypliną dla dobra nas wszystkich.
 12. Przed rozpoczęciem pobytu dziecka Rodzic jest zobowiązany do zaznania się procedurą bhp dotyczącą funkcjonowania przedszkola w obecnej sytuacji epidemicznej – do zapoznania się TUTAJ.
 13. Przed rozpoczęciem pobytu dziecka Rodzic jest zobowiązany do wypełnienia i złożenia Oświadczenia o ryzyku związanym z Covid-19 – do pobrania TUTAJ. Dokument przynosimy ze sobą i składamy u wychowawców.

Dbajmy o siebie nawzajem i do zobaczenia 🙂

z poważaniem

Małgorzata Gorczyca

DNI ADAPTACYJNE NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Szanowni Rodzice,

zapraszamy na dni adaptacyjne dla dzieci, które od września 2020 r. rozpoczną swoją przedszkolną przygodę. Wspólne zabawy będą odbywać się w podanych niżej terminach:

 • 26.08.2020 (środa) – godz. 9.30-11.00
 • 27.08.2020 (czwartek) – godz. 9.30-11.00
 • 28.08.2020 (piątek) – godz. 9.30-11.00

W tych dniach, dzieci będą brały udział w zorganizowanych zabawach integracyjnych, a następnie w zabawach swobodnych w wybranych przez siebie kącikach zainteresowań.

W czwartek i piątek prosimy, by rodzice rozstali się z dziećmi, aby mogły one podjąć próbę samodzielnej aktywności.

W te dni Rodzic, który będzie przyprowadzał dziecko do przedszkola, proszony jest o pełną dyspozycyjność.

Ze względów lokalowych oraz zapewnienia poczucia bezpieczeństwa dzieciom prosimy, aby w Dniach Adaptacyjnych dziecko uczestniczyło tylko z jednym z Rodziców

Na Dni Adaptacyjne proszę zabrać ze sobą obuwie zmienne dla Rodzica i przedszkolaka oraz osłonę nosa i usta dla Rodzica (np. maseczka, przyłbica).

Przy wejściu do budynku Rodzic zobowiązany jest do dezynfekcji rąk. Rączki dziecięce zostaną umyte w łazience tuż po wejściu do sali.

Pierwszego dnia przynosimy także do przedszkola wyprawkę: wszystkie rzeczy trwale podpisane (zakres wyprawki podany jest poniżej).

Udział w Dniach Adaptacyjnych nie jest obowiązkowy, lecz zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

Przed udziałem w Dniach Adaptacyjnych Rodzic jest zobowiązany do wypełnienia i złożenia Oświadczenia o ryzyku związanym z Covid-19 – do pobrania TUTAJ. Dokument przynosimy ze sobą i składamy u wychowawców przy wejściu do placówki na zajęcia adaptacyjne.

 Mamy nadzieję, że nasze spotkania zaowocują tym, że start przedszkolny będzie łatwiejszy 🙂

Dziękujemy

Wychowawcy grupy 🙂

WYPRAWKA NA WRZESIEŃ:

 • kapcie – na podeszwie antypoślizgowej, wygodne i łatwe do wkładania (podpisane),
 • ubrania na zmianę min. 2 komplety (wszystkie podpisane) do worka w szatni. Wszystkie ubranka dziecka muszą być podpisane, także bielizna i kapcie!
 • torebka na zabrudzone, mokre rzeczy (2,3 szt.),
 • pudełko chusteczek higienicznych (wyciąganych),
 • opakowanie chusteczek wilgotnych,
 • kubeczek  z tworzywa do podawania dzieciom wody, z uchem ( np. z motywem bajkowym).

Wszystkie przyniesione rzeczy zostawiamy w szatni (podpisane) – ubranka w worku, pozostałe na indywidualnej półeczce. Nauczycielowi przekazujemy tylko ukochaną pociechę oraz informację jak długo dziecko będzie pozostawało w danym dniu w placówce.

 Uwagi dotyczące ubierania dziecka do przedszkola

 • Strój w przedszkolu powinien być wygodny – moda nie jest priorytetem 😉
 • Spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę, nie za luźną i nie za ciasną.
 • Nakrycie głowy także w okresie letnim.
 • Bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami. Dzieci myją ręce z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zmoczyć. Gdy rękawy są za ciasne  i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać. Zalecane są również odpowiednio luźne otwory na główkę – to ważne, aby przy przebieraniu nie było ryzyka zaklinowania 😉
 • Buty wyjściowe: bezpieczne (nie klapki, nie drewniaki i nie śliskie), łatwe do wkładania, zapinane na rzepy. Wszelkie inne rozwiązania np. sznurówki, tylko w przypadku, gdy dziecko samodzielnie potrafi je ubrać, np. zasznurować.
 • W dni deszczowe – kalosze, kurtki przeciwdeszczowe z kapturem lub pelerynki.
 • Kapcie na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy (z wyjątkiem ortopedycznych). Ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie  i wkładanie, czyli osiąganie samodzielności w zakresie jego możliwości.
 • Szczególną uwagę  należy zwrócić na sprawność suwaków. Dzieci nie potrafią ich zreperować same, więc opóźnia to, bądź uniemożliwia wyjście do ogrodu całej grupy. Trzylatek z czasem sam zaczyna zapinać i rozpinać suwak, ale musi być on sprawny.
 • Rękawiczki zimą – takie, które dziecko jest w stanie samodzielnie nałożyć, najlepiej z jednym palcem.
 • Wszystkie ubrania dziecka w przedszkolu powinny być oznakowane (imieniem bądź inicjałami), gdyż maluchy często gubią drobne części swojej garderoby, a gdy kilkoro dzieci ma je takie same, nie sposób ich rozpoznać. Dotyczy to też rękawiczek, szalików itp.

Komunikat – oświadczenie dla osoby upoważnionej

Szanowni Państwo

Poniżej link do dokumentu oświadczenia dla osoby odbierającej i przyprowadzającej dziecko z placówki – innej niż rodzic. Dokument należy złożyć u wyznaczonego pracownika w godzinach przyprowadzania/odbioru dziecka.

OŚWIADCZENIE DLA OSOBY UPOWAŻNIONEJ

Komunikat – pobyt dziecka w przedszkolu od 15 czerwca 2020

Szanowni Państwo

Ogłaszam nabór wniosków na pobyt dziecka w placówce od dnia 15 czerwca 2020 r. do 31 lipca 2020r.
Proszę, aby wnioski (w formie oświadczeń) złożyli rodzice zainteresowani pobytem swojego dziecka w placówce od dnia 15 czerwca 2020 r. (lub późniejszym) – tylko te osoby, które jeszcze nie korzystają z opieki lub które nie zostały przyjęte we wcześniejszym terminie. Rodzice dzieci, które już rozpoczęły pobyt od 6 maja 2020 (lub później) powinni złożyć oświadczenie tylko w przypadku, jeśli uległy zmianie okoliczności z zakresu punktowanych kryteriów. Jeśli nie ma żadnych zmian – nie należy składać dokumentu ponownie, a jedynie poinformować wychowawców, że dziecko nadal będzie potrzebowało opieki w placówce (będziemy brać pod uwagę poprzednio złożone oświadczenia).

Dokonano aktualizacji procedury obowiązującej w placówkach – do zapoznania się TUTAJ.

Druk oświadczenia do pobrania TUTAJ.

Oświadczenie należy pobrać, wydrukować, wypełnić czytelnie wszystkie wymagane pola i dostarczyć w terminie do 5 czerwca 2020 (piątek) do godziny 11.00 w jeden ze sposobów:

1) Należy wydrukować, wypełnić, zeskanować i wysłać druk oświadczenia mailem na adres przedszkole-rogoznica@glogow-mlp.pl UWAGA! Dokument powinien być w wersji pdf, zeskanowany do jednego pliku – nazwa pliku powinna zawierać imię i nazwisko dziecka, wniosek powinien być zeskanowany w formie czytelnej nie pozostawiającej wątpliwości co do jego treści po wydrukowaniu.

lub

2) Należy wydrukować, wypełnić i wrzucić do skrzynki na listy przy budynku Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy (ul. św. M. Kobego 24) (ogrodzenie budynku). Przy budynku będzie także dostępne w godzinach 7.00-16.30 pudełko z wydrukowanymi formularzami dla osób, które nie mają możliwości wydruku. Można będzie podjechać pod budynek wyjąć formularz z pudełka, wypełnić i wrzucić do skrzynki na listy.

Brak złożenia wniosku w wymaganym terminie lub formie, lub braki formalne np. podpisy, informacje będą równoznaczne z nieuwzględnieniem wniosku.

Wnioski dostarczone pod inne adresy lub po wyznaczonych godzinach nie będą brane pod uwagę.

Po zebraniu zgłoszeń, w oparciu o kryteria, dokonam przyznania miejsca dziecku w placówce. Przypominam, że nadal obowiązują limity miejsc w placówkach, zatem należy liczyć się możliwością, że dziecko nie zostanie przyjęte. Może również zdarzyć się sytuacja, że dziecko, które do tej pory korzystało z placówki – nie otrzyma w niej miejsca, jeśli wniosek złożony przez „nowego” rodzica będzie miał większą liczbę punktów. Jeśli w trakcie trwania procedury zmieni się stan prawny i limity zostaną poszerzone – będziemy przyjmować do placówki kolejne dzieci.  Rozumiem, że cała sytuacja może wydawać się uciążliwa, ale żyjemy w trudnych czasach i wszyscy ponosimy ich koszty.

z poważaniem

Małgorzata Gorczyca

Komunikat – pobyt dziecka w przedszkolu od 25 maja 2020

Drodzy Rodzice

Ogłaszam nabór wniosków na pobyt dziecka w placówce od dnia 25 maja 2020 r. do 14 czerwca 2020r. Proszę, aby wnioski (w formie oświadczeń) złożyli wszyscy rodzice zainteresowani pobytem swojego dziecka w placówce od dnia 25 maja 2020 r. (lub późniejszym). Oświadczenia powinni złożyć zarówno rodzice dzieci, które rozpoczęły pobyt od 6 maja 2020 (należy je powtórzyć!), jak również osoby, które dopiero będą potrzebować opieki dla dziecka.

Dokonano aktualizacji procedury obowiązującej w placówkach – do zapoznania się TUTAJ.

Obowiązuje nowy druk oświadczenia do pobrania TUTAJ.

Oświadczenie należy pobrać, wydrukować, wypełnić czytelnie wszystkie wymagane pola i dostarczyć w terminie do 20 maja 2020 (środa) do godziny 17.30 w jeden ze sposobów:

1) Należy wydrukować, wypełnić, zeskanować i wysłać druk oświadczenia mailem na adres przedszkole-rogoznica@glogow-mlp.pl UWAGA! Dokument powinien być w wersji pdf, zeskanowany do jednego pliku – nazwa pliku powinna zawierać imię i nazwisko dziecka, wniosek powinien być zeskanowany w formie czytelnej nie pozostawiającej wątpliwości co do jego treści po wydrukowaniu.

lub

2) Należy wydrukować, wypełnić i wrzucić do skrzynki na listy przy budynku Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy (ul. św. M. Kobego 24) (ogrodzenie budynku). Przy budynku będzie także dostępne w godzinach 7.00-17.00 pudełko z wydrukowanymi formularzami dla osób, które nie mają możliwości wydruku. Można będzie podjechać pod budynek wyjąć formularz z pudełka, wypełnić i wrzucić do skrzynki na listy.

Brak złożenia wniosku w wymaganym terminie lub formie, lub braki formalne np. podpisy, informacje będą równoznaczne z nieuwzględnieniem wniosku.

Wnioski dostarczone pod inne adresy lub po wyznaczonych godzinach nie będą brane pod uwagę.

Po zebraniu zgłoszeń, w oparciu o kryteria, dokonamy przyznania miejsca dziecku w placówce.

Placówki będą czynne w godzinach 7.00 – 16.00. Ustalone są też stałe godziny przyjmowania i odbioru dzieci.

Przypominam, że do 14 czerwca wydłużony został dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Ważna informacja – zasiłek przysługiwał będzie również tym rodzicom, którzy mimo otwarcia np. żłobka nie zdecydują się posłać dziecka do placówki.

z poważaniem

Małgorzata Gorczyca

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 14 czerwca

Do 14 czerwca wydłużony został dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Ważna informacja – zasiłek przysługiwał będzie również tym rodzicom, którzy mimo otwarcia np. żłobka nie zdecydują się posłać dziecka do placówki.

Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 14 czerwca. Nadal będzie on przysługiwać rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem.

Co ważne, jeżeli np. żłobek zostanie otwarty, ale nie będzie mógł zapewnić opieki wszystkim dzieciom, rodzicom przysługiwać będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Prawo do zasiłku będą mieli również ci rodzice, którzy mimo otwarcia placówki nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka.

Rozporządzenie Rady Ministrów wejdzie w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia 25 maja 2020 r. http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000856

https://www.gov.pl/web/rodzina/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-wydluzony-przysluguje-rowniez-po-otwarciu-zlobka

Komunikat – wstrzymanie zgłoszeń na pobyt bieżący!

Drodzy Rodzice

Informuję, że do odwołania, wstrzymuje się przyjmowanie zgłoszeń na bieżący pobyt dziecka w placówce w okresie do 24 maja 2020 r. Zgłoszenia te, zgodnie z poprzednimi ustaleniami i na obowiązujących formularzach, należało złożyć do dnia 5 maja 2020 r. Rozkład grup oraz zabezpieczenie ilości opiekunów został dopasowany do liczby chętnych, którzy zgłosili się w w/w terminie. Nabór wniosków i oświadczeń na kolejny okres od 25 maja nastąpi prawdopodobnie w dniach 20-22 maj 2020 r. – po pojawieniu się kolejnych rządowych regulacji prawnych. Dopiero wtedy mamy możliwość ustalenia chociażby kryteriów pierwszeństwa przyjęcia, w związku z faktem, że nadal najprawdopodobniej będą obowiązywać limity liczebności grup. Na pewno pierwszeństwo kontynuacji pobytu będą miały dzieci, które wróciły do placówki od 6 maja, ale również rodzice tych dzieci będą zobowiązani do ponownego złożenia wniosku/oświadczenia celem aktualizacji. Dlatego:
proszę codziennie sprawdzać stronę internetową placówki, gdyż sytuacja jest bardzo dynamiczna i nie daje dużo czasu na zareagowanie zarówno dla placówki, jak i dla rodziców.

Pozdrawiam Państwa serdecznie  i życzę wytrwałości w zmaganiach z niełatwą dla Nas wszystkich sytuacją.

Dyrektor

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

 Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował
o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

Przypomnijmy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Za jej organizację odpowiada dyrektor szkoły.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia br.

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

Kształcenie na odległość 25 marca – 10 kwietnia

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Informuję, że od dnia 25 marca 2020 r.  zajęcia za zakresu realizacji Podstawy programowej wychowania przedszkolnego odbywać się będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w szczególności: przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko lub ucznia w domu – w przypadku dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym.

Wszelkie informacje szczegółowe będą przekazane Państwu systematycznie, po ustaleniach z nauczycielami, poprzez stronę www przedszkola.

Od dnia 25 marca 2020 r. na stronie internetowej Przedszkola będą udostępniane materiały i informacje o możliwych formach ich realizacji przypisane z konkretnymi datami na poszczególne dni. Prosimy o zapoznanie się z nimi i w miarę swoich możliwości wykorzystanie w domu w czasie zawieszenia zajęć przedszkolu. Propozycje zamieszczane przez Placówkę dla dzieci odbywających roczne przygotowanie przedszkolne mają charakter obligatoryjny.

 Podstawa Prawna:

Ustawa Prawo Oświatowe art. 30c

Rozporządzenie MEN  z dnia ………. 2020 r w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Przedłużenie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Do 10 kwietnia 2020 roku przedłużeniu ulega zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, przedszkolach. Wprowadzono je w ze względu na bezpieczeństwo, ma to związek ze wzrostem ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz zidentyfikowanymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce.

Hasło do treści zabezpieczonych

Drodzy Rodzice!

Hasło dostępu do treści zabezpieczonych w naszym dziale Aktualności otrzymacie Państwo w dniu 20.03.2020 r. na swoje telefony komórkowe w formie SMS. Prosimy o zachowanie poufności i nieudostępnianie hasła osobom postronnym. Treści są przeznaczone tylko do użytku przez Państwa oraz nasze kochane przedszkolaki 🙂 Mamy nadzieję, że pomysły zawarte w naszych propozycjach znajdą Państwa uznanie i pomogą zorganizować czas z dzieckiem.

Propozycje zajęć edukacyjnych z dziećmi w domu

Drodzy Rodzice! Drogie przedszkolaki!

Informujemy, że w dziale Aktualności, w czasie zawieszenia zajęć w przedszkolu, będą się pojawiały wpisy z propozycjami aktywności dla przedszkolaków z wykorzystaniem technik multimedialnych i innych. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z podpowiedzi nauczycieli na wsparcie całościowego rozwoju dziecka realizowanego w warunkach domowych. Nasze propozycje mają na celu takie zorganizowanie procesu opieki, wychowania i nauczania – uczenia się, aby umożliwiać dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna oraz dojrzałości do podjęcia nauki na pierwszym etapie edukacji.

#Koronawirus: Zawieszenie zajęć w żłobkach i przedszkolach 12 marca do 25 marca 2020 r.

Z powodu rozprzestrzeniania się w Polsce koronawirusa Rząd podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach.

W placówkach, zarówno publicznych jak i niepublicznych, w dniach 12-25 marca nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne.

Na jaki okres są zawieszone zajęcia?

Od 12 marca do 25 marca 2020 r., z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. W okresie przejściowym w przedszkolach i żłobkach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze.

Od poniedziałku, 16 marca do 25 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Wychowankowie nie przychodzą do przedszkola, szkoły, żłobka, placówki oświatowej.

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych oraz żłobkach 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • proszę o zgłoszenie w dniu dzisiejszym tj. 11 marca informacji do wychowawców, czy w dniu 12 i 13 marca planują Państwo przyprowadzić dziecko do placówki – celem zabezpieczenia kadry sprawującej opiekę na te dwa dni.
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora na stronie internetowej placówki oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej – jeśli sytuacja zawieszenia zajęć miałaby potrwać dłużej zostaniesz o tym poinformowany;
 • nie ulegaj panice – stres, zdenerwowanie osłabia naszą odporność, dlatego tak ważne jest zachowanie spokoju na równi z przestrzeganiem zasad higieny.
 • Najbliższe dwa tygodnie to czas szeroko zakrojonych działań profilaktycznych, które mają zapobiegać szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Działania te mają na celu ograniczyć duże skupiska ludzi. Im mniej ludzi w jednym miejscu, tym mniejsze szanse na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa lub innych wirusów. Stąd decyzja o ograniczeniu miejsc pełnych ludzi, aby można było działać zapobiegawczo.

Z poważaniem

Dyrektor

Małgorzata Gorczyca

KORONAWIRUS – INFORMACJA

Szanowni Państwo,

w oparciu o rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku  z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa, przekazuję informację o podjętych działaniach, jak również zaleceniach i poradach:

 • Odbyły się rozmowy uczniami na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk
  z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu
  i kichania;
 • Wywieszono w widocznym miejscu instrukcję dotyczącą mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobistej;
 • Apeluję do rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub żłobka;
 • Zwracamy uwagę, aby do żłobka lub przedszkola nie przychodzili chorzy nauczyciele i inni pracownicy;
 • Informuję, ucznia i rodzica, że jeśli nie miał kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
 • Poinformujemy tych rodziców, których dziecko lub oni sami, wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomili najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosili się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
 • Informuję tych z Państwa, którzy posiadają dziecko do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy mu się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
 • Sprawdzamy na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
 • Podajemy kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz oddziału zakaźnego szpitala:
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

w Rzeszowie

ul. Wierzbowa 16                              35 – 959 Rzeszów 17 852 21 11

606 399 989 (alarmowy)

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

w Rzeszowie

ul. Dąbrowskiego 79A        35 – 040 Rzeszów 17 854 19 09
17 854 1910
Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych z Pododdziałem Hepatologicznym w Łańcucie ul. Ignacego Paderewskiego 5 17 224 02 92       

17 224 01 12    

 • W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych
  – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

Z poważaniem:

Dyrektor

Małgorzata Gorczyca

 

OGŁOSZENIE – ZEBRANIE DLA RODZICÓW

ZAPRASZAMY NA PIERWSZE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 ZEBRANIE Z RODZICAMI

NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA  W BUDACH GŁOGOWSKICH

9 września 2019 r. godz. 17.00

Zebranie rozpocznie się częścią wspólną, poświęconą ogólnym sprawom dotyczącym funkcjonowania przedszkola w roku szkolnym 2019/2020. Następnie nauczyciele omówią zagadnienia związane działalnością grupy.

 

UWAGA! NIE DAJ SIĘ NABRAĆ!

Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję, że płatności za pobyt dziecka w żłobku/przedszkolu należy wnosić po uzyskaniu pisemnej informacji, na numer konta wskazany przez placówkę, a dostępny na tablicy ogłoszeń bądź stronie internetowej. Paski z kwotą do wpłaty przekazują wychowawcy indywidualnie. Informuję, że nie zaszły żadne zmiany w numerach kont placówek.

Proszę o ostrożność w przekazywaniu środków, gdyż najprawdopodobniej doszło do próby wyłudzenia pieniędzy, poprzez podawanie się za pracownika placówki – osoba podszywająca się próbowała uzyskać środki od babci dziecka. Wszelkie telefony informujące o zaległościach kierowane są tylko do rodziców dziecka, nigdy osób postronnych, znajomych czy też bliskiej rodziny. Zawsze możecie Państwo wykonać telefon kontrolny do dyrektora lub placówki oraz skontaktować się osobiście –  w przypadku wątpliwości bądź niejasności. Należności są zawsze uzgadnianie na linii Rodzic – placówka (dyrektor, wychowawca) i nie ma takiej możliwości, aby kontaktowała się z Państwem np. osoba podającą się za księgową.

Z poważaniem

Małgorzata Gorczyca

DNI ADAPTACYJNE

Szanowni Rodzice,

zapraszamy na dni adaptacyjne dla dzieci, które od września 2019r. rozpoczną swoją przedszkolną przygodę.

Wspólne zabawy będą odbywać się w podanych niżej terminach:

 • 16. 07.19 (wtorek) – godz. 15.00-16.00
 • 17. 07.19 (środa) – godz. 15.00- 16.00
 • 18. 07.19 (czwartek) – godz. 15.00- 16.00
 • 19.07.19 (piątek) – godz. 15.00-15.30

W tych dniach, dzieci wspólnie z przedszkolakami z grupy „Jeżyków” będą brały udział w zorganizowanych zabawach integracyjnych, a następnie w zabawach swobodnych w wybranych przez siebie kącikach zainteresowań. Zachęcamy rodziców do aktywnego uczestnictwa w zabawach.

W piątek 19.07.19 w godz. 15.00 – 15.30 prosimy, by rodzice na pół godziny rozstali się z dziećmi, aby mogły one podjąć próbę samodzielnej aktywności.

Dziękujemy

Wychowawcy grupy 🙂

 

OGŁOSZENIE – ZEBRANIE

Zapraszam Rodziców wychowanków Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy oraz Niepublicznego Przedszkola
w Budach Głogowskich na zebranie, które odbędzie się w dniu 31.05.2019 r., tj. piątek, o godzinie 16.00, w Domu Ludowym w Rogoźnicy.

Spotkanie jest organizowane zgodnie z  wytycznymi Podkarpackiego Kuratora Oświaty w ramach Obowiązkowych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkole
i placówce (Rzeszów, 14 maja 2019 r., WiJ. 576.29.2019).

Tematyka zebrania:

procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie danej placówki oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej.

Z poważaniem

Dyrektor

Małgorzata Gorczyca

DYŻUR MIĘDZYŚWIĄTECZNY 2018

Uprzejmie informujemy, że w dniach międzyświątecznych:

 • 24.12.18 (Wigilia)
 • 27.12.18,
 • 28.12.18,
 • 31.12.18,

przedszkole funkcjonuje w formie dyżuru. Dyżur dla dzieci  z wszystkich placówek przedszkolnych jest organizowany w Niepublicznym Przedszkolu w Rogoźnicy. W te dni przedszkole będzie czynne w godzinach 6.30-16.00. Prosimy pobierać u wychowawców deklaracje pobytu dziecka w czasie dyżuru. Nieprzekraczalny termin zwrotu deklaracji to 07.12.18 (tj. piątek). Jednocześnie informuję, że odpłatność za pobyt dziecka w dni dyżuru zostanie naliczona zgodnie ze złożonymi przez Państwa deklaracjami.

PROJEKT „CZY TO BAJKA…”

Drodzy Rodzice,

serdecznie zraszamy do udziału w projekcie artystycznym pt. „Czy to bajka, czy nie bajka…” – przedszkolaki tworzą nowe bajki, który będzie realizowany w grupie Jeżyków od 26 października 2018r. do końca kwietnia 2019r.

            Jak powszechnie wiadomo w wymyślaniu bajecznych opowieści dzieci nie maja sobie równych. Teraz będą mogły pochwalić się nimi przed szerszą publicznością. Wszystkie bajki Jeżyków zostaną zapisane w „Księdze bajek przedszkolaka”, którą wspólnie stworzymy.

A oto kilka najważniejszych informacji dotyczących udziału w  projekcie:

 • Przedszkolak i Rodzice otrzymują informację od wychowawców o rozpoczęciu pisania bajki oraz przygotowaniu do niej ilustracji. Dodatkowo dowiedzą się kiedy będą mogli swoją bajkę zaprezentować w przedszkolu. Godziny spotkania z autorami będą ustalane indywidualnie z każdym Rodzicem, by każdy przedszkolak mógł dokonać prezentacji.
 • Od dnia, w którym przedszkolak otrzyma 2 kartki A4 będzie miał tydzień na „spisanie” bajki (oczywiście przy ogromnym wsparciu Rodziców :), gdyż wydrukowany tekst powinien być zapisany czcionką Times New Roman, rozmiar 14 i mieścić się tylko na 1 stronie). Druga kartka posłuży do wykonania ilustracji.

Do wspólnej zabawy zapraszamy nie tylko Rodziców, ale także babcie, dziadków, starsze rodzeństwo, a nawet ciocie. W trakcie „czekania na swoją kolej” w pisaniu bajki,  Jeżyki będą odwiedzać pobliską bibliotekę, uczestniczyć w teatrzykach „KAMISHIBAI”, tworzyć ilustracje nieznanymi im dotąd technikami plastycznymi tj. np. kalkografia, wspólnie wykonamy również okładkę do naszej „Księgi bajek przedszkolaka” wytwarzając papier czerpany  – krótko mówiąc – będzie bardzo aktywnie. Relacje z prezentacji bajek, zajęć teatralnych i plastycznych będziemy zamieszczać na stronie naszego przedszkola.

Dziękujemy

Wychowawcy

PIKNIK RODZINNY „ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

Serdecznie zapraszamy Przedszkolaki wraz z Rodzicami na inauguracyjny Piknik Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Zacznijmy razem nowy rok szkolny 🙂

Data: 21.09.2018 r., tj. piątek                                            Godzina: 15.30 – 18.00

Miejsce pikniku: „Centrum Promocji Obszarów Natura 2000” Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Budy Głogowskie 536

Koszt: 3,00 zł od uczestnika

W programie:

 1. Rodzinne zabawy, gry i konkursy
 2. Pieczenie ziemniaczków
 3. Konkurs na największego ziemniaka „Polni giganci” (okazy należy przynieść w dniu imprezy)
 4. Rodzinny konkurs plastyczny „Dary polskiej jesieni”
 • Prace konkursowe przynosimy w dniu imprezy ze sobą
 • Zgłoszenia udziału w konkursie – do wychowawców grup, do dnia 13.09.2018
 • Zadaniem konkursowym jest wykonanie z materiału przyrodniczego (np. szyszki, kasztany, liście, patyki itd.) figurki przestrzennej (ludzików, zwierzątek i innych) lub stroiku.
 • Każda praca musi zawierać czytelnie wypełnioną metryczkę z imieniem
  i nazwiskiem przedszkolaka.
 • Każdy uczestnik może zgłosić 1 pracę, która przechodzi na własność organizatora.
 • Oceny prac dokona komisja wyłoniona spośród organizatorów i honorowych gości podczas Pikniku.

UWAGA!

W  dniu uroczystości przedszkole funkcjonuje w godzinach 6.30-14.30

DNI ADAPTACYJNE 2018

Serdecznie zapraszamy Rodziców z Dziećmi nowoprzyjętymi do Niepublicznego Przedszkola w Budach Głogowskich,
na rok szkolny 2018/2019, do udziału w Dniach Adaptacyjnych w okresie 16 – 19 lipca 2018 r.

Data Godzina Plan
16.07.18

Poniedziałek

 

15.15 – 16.15 Pobyt z rodzicem:

Zapoznanie się dzieci z nowym otoczeniem, opiekunami
i innymi dziećmi (sala zabaw, szatnia, łazienka, plac zabaw)

Zabawy dowolne w asyście rodziców na terenie przedszkola.

17.07.18

wtorek

 

15.15 – 16.15 Pobyt z rodzicem: zabawy i zajęcia integracyjne zorganizowane przez nauczycieli grupy

Zabawy dowolne w asyście rodziców na terenie przedszkola.

18.07.18

Środa

 

15.15 – 16.15 Pobyt z rodzicem: zabawy i zajęcia integracyjne zorganizowane przez nauczycieli grupy

Zabawy dowolne w asyście rodziców na terenie przedszkola.

19.07.18

Czwartek

 

15.15 – 16.15 Rodzice pozostawiają dzieci pod opieką nauczycieli – w tym czasie spotkanie z dyrektorem przedszkola

Powrót Rodziców po dziecko. Korzystanie z placu zabaw. Pożegnanie upominkiem 🙂

W te dni Rodzic, który będzie przyprowadzał dziecko do przedszkola, proszony jest o pełną dyspozycyjność.

UWAGA! DZIEŃ WOLNY!

Uprzejmie informuję, iż w związku ze zmianami organizacyjnymi oraz remontowymi, dzień 31  lipca 2018 r., tj. wtorek, będzie dniem wolnym od zajęć wychowawczo-dydaktycznych. W związku z tym, w tym dniu, wszystkie nasze placówki przedszkolne oraz żłobkowe będą zamknięte. Proszę o zorganizowanie opieki nad dziećmi. Za utrudnienia przepraszamy.

z poważaniem

Dyrektor

UWAGA ! PODPISYWANIE UMOWY Z NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLEM W BUDACH GŁOGOWSKICH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 1. Rodzice dzieci przyjętych mają obowiązek zgłoszenia się do przedszkola celem podpisania umowy o korzystaniu z usług przedszkola. Umowy podpisuje się w terminie wyznaczonym przez dyrektora przedszkola, tj. nieprzekraczalnie do dnia 27.04.2018 r.
 2. Niepodpisanie umowy w terminie, o którym mowa w ust. 1 oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu i powoduje automatyczne skreślenie kandydata z listy przyjętych.
 3. Egzemplarze umów są do odbioru u nauczycieli:
  Anny Pastuły i p. Wiolety Dworak.
 4. Podpisane umowy należy złożyć również w przedszkolu – do nauczycieli: p. Anny Pastuły i p. Wiolety Dworak.

UWAGA! WYNIKI REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Uprzejmie informujemy, że w siedzibie Niepublicznego Przedszkola w Budach Głogowskich wyniki rekrutacji dzieci na rok szkolny 2018/2019 będą dostępne w dniu 13.04.2018 r. Lista dzieci przyjętych do przedszkola oraz lista dzieci oczekujących na przyjęcie, uszeregowane w kolejności alfabetycznej, znajdować się będzie na tablicy ogłoszeń w holu przedszkola.

UWAGA – ZEBRANIE DLA RODZICÓW!

SERDECZNIE ZAPRASZAM  RODZICÓW WYCHOWANKÓW NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W BUDACH GŁOGOWSKICH NA ZEBRANIE  W DNIU 22 LUTY 2018 r. godz. 17.00

Zebranie rozpocznie się częścią wspólną, poświęconą ogólnym sprawom dotyczącym funkcjonowania przedszkola. Następnie nauczyciele omówią zagadnienia związane działalnością grupy.

Z poważaniem: Małgorzata Gorczyca

ZAPROSZENIE NA JASEŁKA

Szanowni Państwo

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich rodziców na Jasełka, które odbędą się

19.12.2017r. (WTOREK) o godz. 15.30 w naszym przedszkolu.