Ogłoszenia

Ubezpieczenie NNW wychowanków – 2019/2020

Informuję, że w roku szkolnym 2019/2020 Przedszkole/ Żłobek nie będzie ubezpieczała dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przepisy prawa nie upoważniają dyrektora przedszkola/żłobka jak również innych organów przedszkola/żłobka (w tym Rady Rodziców) do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz dzieci uczęszczających do placówki.

Każdy Rodzic podejmuje samodzielnie wszelkie decyzje dotyczące ubezpieczenia jego dziecka. Sam dokonuje wyboru firmy ubezpieczeniowej i wariantu ubezpieczenia – jeśli ma taką wolę np. poprzez polisy grupowe lub indywidualne. Przedszkole/ Żłobek nie prowadzi ubezpieczenia dzieci.

z poważaniem

Małgorzata Gorczyca

OGŁOSZENIE – ZEBRANIE DLA RODZICÓW

ZAPRASZAMY NA PIERWSZE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 ZEBRANIE Z RODZICAMI

NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA  W BUDACH GŁOGOWSKICH

9 września 2019 r. godz. 17.00

Zebranie rozpocznie się częścią wspólną, poświęconą ogólnym sprawom dotyczącym funkcjonowania przedszkola w roku szkolnym 2019/2020. Następnie nauczyciele omówią zagadnienia związane działalnością grupy.

 

UWAGA! NIE DAJ SIĘ NABRAĆ!

Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję, że płatności za pobyt dziecka w żłobku/przedszkolu należy wnosić po uzyskaniu pisemnej informacji, na numer konta wskazany przez placówkę, a dostępny na tablicy ogłoszeń bądź stronie internetowej. Paski z kwotą do wpłaty przekazują wychowawcy indywidualnie. Informuję, że nie zaszły żadne zmiany w numerach kont placówek.

Proszę o ostrożność w przekazywaniu środków, gdyż najprawdopodobniej doszło do próby wyłudzenia pieniędzy, poprzez podawanie się za pracownika placówki – osoba podszywająca się próbowała uzyskać środki od babci dziecka. Wszelkie telefony informujące o zaległościach kierowane są tylko do rodziców dziecka, nigdy osób postronnych, znajomych czy też bliskiej rodziny. Zawsze możecie Państwo wykonać telefon kontrolny do dyrektora lub placówki oraz skontaktować się osobiście –  w przypadku wątpliwości bądź niejasności. Należności są zawsze uzgadnianie na linii Rodzic – placówka (dyrektor, wychowawca) i nie ma takiej możliwości, aby kontaktowała się z Państwem np. osoba podającą się za księgową.

Z poważaniem

Małgorzata Gorczyca

DNI ADAPTACYJNE

Szanowni Rodzice,

zapraszamy na dni adaptacyjne dla dzieci, które od września 2019r. rozpoczną swoją przedszkolną przygodę.

Wspólne zabawy będą odbywać się w podanych niżej terminach:

 • 16. 07.19 (wtorek) – godz. 15.00-16.00
 • 17. 07.19 (środa) – godz. 15.00- 16.00
 • 18. 07.19 (czwartek) – godz. 15.00- 16.00
 • 19.07.19 (piątek) – godz. 15.00-15.30

W tych dniach, dzieci wspólnie z przedszkolakami z grupy „Jeżyków” będą brały udział w zorganizowanych zabawach integracyjnych, a następnie w zabawach swobodnych w wybranych przez siebie kącikach zainteresowań. Zachęcamy rodziców do aktywnego uczestnictwa w zabawach.

W piątek 19.07.19 w godz. 15.00 – 15.30 prosimy, by rodzice na pół godziny rozstali się z dziećmi, aby mogły one podjąć próbę samodzielnej aktywności.

Dziękujemy

Wychowawcy grupy 🙂

 

OGŁOSZENIE – ZEBRANIE

Zapraszam Rodziców wychowanków Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy oraz Niepublicznego Przedszkola
w Budach Głogowskich na zebranie, które odbędzie się w dniu 31.05.2019 r., tj. piątek, o godzinie 16.00, w Domu Ludowym w Rogoźnicy.

Spotkanie jest organizowane zgodnie z  wytycznymi Podkarpackiego Kuratora Oświaty w ramach Obowiązkowych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkole
i placówce (Rzeszów, 14 maja 2019 r., WiJ. 576.29.2019).

Tematyka zebrania:

procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie danej placówki oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej.

Z poważaniem

Dyrektor

Małgorzata Gorczyca

DYŻUR MIĘDZYŚWIĄTECZNY 2018

Uprzejmie informujemy, że w dniach międzyświątecznych:

 • 24.12.18 (Wigilia)
 • 27.12.18,
 • 28.12.18,
 • 31.12.18,

przedszkole funkcjonuje w formie dyżuru. Dyżur dla dzieci  z wszystkich placówek przedszkolnych jest organizowany w Niepublicznym Przedszkolu w Rogoźnicy. W te dni przedszkole będzie czynne w godzinach 6.30-16.00. Prosimy pobierać u wychowawców deklaracje pobytu dziecka w czasie dyżuru. Nieprzekraczalny termin zwrotu deklaracji to 07.12.18 (tj. piątek). Jednocześnie informuję, że odpłatność za pobyt dziecka w dni dyżuru zostanie naliczona zgodnie ze złożonymi przez Państwa deklaracjami.

PROJEKT „CZY TO BAJKA…”

Drodzy Rodzice,

serdecznie zraszamy do udziału w projekcie artystycznym pt. „Czy to bajka, czy nie bajka…” – przedszkolaki tworzą nowe bajki, który będzie realizowany w grupie Jeżyków od 26 października 2018r. do końca kwietnia 2019r.

            Jak powszechnie wiadomo w wymyślaniu bajecznych opowieści dzieci nie maja sobie równych. Teraz będą mogły pochwalić się nimi przed szerszą publicznością. Wszystkie bajki Jeżyków zostaną zapisane w „Księdze bajek przedszkolaka”, którą wspólnie stworzymy.

A oto kilka najważniejszych informacji dotyczących udziału w  projekcie:

 • Przedszkolak i Rodzice otrzymują informację od wychowawców o rozpoczęciu pisania bajki oraz przygotowaniu do niej ilustracji. Dodatkowo dowiedzą się kiedy będą mogli swoją bajkę zaprezentować w przedszkolu. Godziny spotkania z autorami będą ustalane indywidualnie z każdym Rodzicem, by każdy przedszkolak mógł dokonać prezentacji.
 • Od dnia, w którym przedszkolak otrzyma 2 kartki A4 będzie miał tydzień na „spisanie” bajki (oczywiście przy ogromnym wsparciu Rodziców :), gdyż wydrukowany tekst powinien być zapisany czcionką Times New Roman, rozmiar 14 i mieścić się tylko na 1 stronie). Druga kartka posłuży do wykonania ilustracji.

Do wspólnej zabawy zapraszamy nie tylko Rodziców, ale także babcie, dziadków, starsze rodzeństwo, a nawet ciocie. W trakcie „czekania na swoją kolej” w pisaniu bajki,  Jeżyki będą odwiedzać pobliską bibliotekę, uczestniczyć w teatrzykach „KAMISHIBAI”, tworzyć ilustracje nieznanymi im dotąd technikami plastycznymi tj. np. kalkografia, wspólnie wykonamy również okładkę do naszej „Księgi bajek przedszkolaka” wytwarzając papier czerpany  – krótko mówiąc – będzie bardzo aktywnie. Relacje z prezentacji bajek, zajęć teatralnych i plastycznych będziemy zamieszczać na stronie naszego przedszkola.

Dziękujemy

Wychowawcy

UWAGA! SKRÓCONE GODZINY PRACY PLACÓWKI!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 12.10.2018 r. tj. piątek, w związku z Gminnymi Obchodami Dnia Edukacji Narodowej 2018, przedszkole będzie czynne do godziny 14.00.  Prosimy o punktualne odebranie dzieci z placówki i zapewnienie im opieki. Za utrudnienia przepraszamy.

 

PIKNIK RODZINNY „ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

Serdecznie zapraszamy Przedszkolaki wraz z Rodzicami na inauguracyjny Piknik Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Zacznijmy razem nowy rok szkolny 🙂

Data: 21.09.2018 r., tj. piątek                                            Godzina: 15.30 – 18.00

Miejsce pikniku: „Centrum Promocji Obszarów Natura 2000” Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Budy Głogowskie 536

Koszt: 3,00 zł od uczestnika

W programie:

 1. Rodzinne zabawy, gry i konkursy
 2. Pieczenie ziemniaczków
 3. Konkurs na największego ziemniaka „Polni giganci” (okazy należy przynieść w dniu imprezy)
 4. Rodzinny konkurs plastyczny „Dary polskiej jesieni”
 • Prace konkursowe przynosimy w dniu imprezy ze sobą
 • Zgłoszenia udziału w konkursie – do wychowawców grup, do dnia 13.09.2018
 • Zadaniem konkursowym jest wykonanie z materiału przyrodniczego (np. szyszki, kasztany, liście, patyki itd.) figurki przestrzennej (ludzików, zwierzątek i innych) lub stroiku.
 • Każda praca musi zawierać czytelnie wypełnioną metryczkę z imieniem
  i nazwiskiem przedszkolaka.
 • Każdy uczestnik może zgłosić 1 pracę, która przechodzi na własność organizatora.
 • Oceny prac dokona komisja wyłoniona spośród organizatorów i honorowych gości podczas Pikniku.

UWAGA!

W  dniu uroczystości przedszkole funkcjonuje w godzinach 6.30-14.30

DNI ADAPTACYJNE 2018

Serdecznie zapraszamy Rodziców z Dziećmi nowoprzyjętymi do Niepublicznego Przedszkola w Budach Głogowskich,
na rok szkolny 2018/2019, do udziału w Dniach Adaptacyjnych w okresie 16 – 19 lipca 2018 r.

Data Godzina Plan
16.07.18

Poniedziałek

 

15.15 – 16.15 Pobyt z rodzicem:

Zapoznanie się dzieci z nowym otoczeniem, opiekunami
i innymi dziećmi (sala zabaw, szatnia, łazienka, plac zabaw)

Zabawy dowolne w asyście rodziców na terenie przedszkola.

17.07.18

wtorek

 

15.15 – 16.15 Pobyt z rodzicem: zabawy i zajęcia integracyjne zorganizowane przez nauczycieli grupy

Zabawy dowolne w asyście rodziców na terenie przedszkola.

18.07.18

Środa

 

15.15 – 16.15 Pobyt z rodzicem: zabawy i zajęcia integracyjne zorganizowane przez nauczycieli grupy

Zabawy dowolne w asyście rodziców na terenie przedszkola.

19.07.18

Czwartek

 

15.15 – 16.15 Rodzice pozostawiają dzieci pod opieką nauczycieli – w tym czasie spotkanie z dyrektorem przedszkola

Powrót Rodziców po dziecko. Korzystanie z placu zabaw. Pożegnanie upominkiem 🙂

W te dni Rodzic, który będzie przyprowadzał dziecko do przedszkola, proszony jest o pełną dyspozycyjność.

UWAGA! DZIEŃ WOLNY!

Uprzejmie informuję, iż w związku ze zmianami organizacyjnymi oraz remontowymi, dzień 31  lipca 2018 r., tj. wtorek, będzie dniem wolnym od zajęć wychowawczo-dydaktycznych. W związku z tym, w tym dniu, wszystkie nasze placówki przedszkolne oraz żłobkowe będą zamknięte. Proszę o zorganizowanie opieki nad dziećmi. Za utrudnienia przepraszamy.

z poważaniem

Dyrektor

UWAGA ! PODPISYWANIE UMOWY Z NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLEM W BUDACH GŁOGOWSKICH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 1. Rodzice dzieci przyjętych mają obowiązek zgłoszenia się do przedszkola celem podpisania umowy o korzystaniu z usług przedszkola. Umowy podpisuje się w terminie wyznaczonym przez dyrektora przedszkola, tj. nieprzekraczalnie do dnia 27.04.2018 r.
 2. Niepodpisanie umowy w terminie, o którym mowa w ust. 1 oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu i powoduje automatyczne skreślenie kandydata z listy przyjętych.
 3. Egzemplarze umów są do odbioru u nauczycieli:
  Anny Pastuły i p. Wiolety Dworak.
 4. Podpisane umowy należy złożyć również w przedszkolu – do nauczycieli: p. Anny Pastuły i p. Wiolety Dworak.

UWAGA! WYNIKI REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Uprzejmie informujemy, że w siedzibie Niepublicznego Przedszkola w Budach Głogowskich wyniki rekrutacji dzieci na rok szkolny 2018/2019 będą dostępne w dniu 13.04.2018 r. Lista dzieci przyjętych do przedszkola oraz lista dzieci oczekujących na przyjęcie, uszeregowane w kolejności alfabetycznej, znajdować się będzie na tablicy ogłoszeń w holu przedszkola.

UWAGA – ZEBRANIE DLA RODZICÓW!

SERDECZNIE ZAPRASZAM  RODZICÓW WYCHOWANKÓW NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W BUDACH GŁOGOWSKICH NA ZEBRANIE  W DNIU 22 LUTY 2018 r. godz. 17.00

Zebranie rozpocznie się częścią wspólną, poświęconą ogólnym sprawom dotyczącym funkcjonowania przedszkola. Następnie nauczyciele omówią zagadnienia związane działalnością grupy.

Z poważaniem: Małgorzata Gorczyca

ZAPROSZENIE NA JASEŁKA

Szanowni Państwo

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich rodziców na Jasełka, które odbędą się

19.12.2017r. (WTOREK) o godz. 15.30 w naszym przedszkolu.