Bezpieczny przedszkolak – „Jeżyki” w Miasteczku Ruchu Drogowego

dscn1883

Wycieczka do Miasteczka Ruchu Drogowego miała na celu zaznajomienie dzieci z zasadami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedszkolaki  spotkały się z funkcjonariuszami Miejskiej Komendy Policji     z Głogowa Małopolskiego. Policjanci przypomnieli przedszkolakom m.in. o roli sygnalizatorów świetlnych, tłumaczyli, jak ważne jest poruszanie się pieszych lewą stroną jezdni, zwrócili uwagę na procedurę bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i konieczność noszenia elementów odblaskowych oraz ich niebagatelnej roli, gdy widoczność na drodze jest ograniczona. Przedszkolaki miały okazję także przećwiczyć wszystkie omawiane przez policjantów zasady w praktyce.

O bezpieczeństwie, nie tylko na drodze, opowiadali również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Głogowa Młp., którzy pomimo wielu obowiązków uświetnili swoją obecnością te niecodzienne warsztaty.

Dziękujemy panu komendantowi Marianowi Bąkowi oraz panu Pawłowi Grzywaczowi za pomoc w zorganizowaniu     i dostarczeniu „Jeżykom” niezapomnianych przeżyć.

GALERIA