„Bajka o dinozaurach” – bajka Oskarka

dscn1290

Oskarek z rodziną

„BAJKA O DINOZAURACH”

          Dawno, dawno temu świat zamieszkiwały ogromne dinozaury. Niektóre z nich były mięsożerne, a inne roślinożerne. Obydwa gatunki nie przepadały za swoim towarzystwem. Pewnego słonecznego dnia na polanie obok gęstego lasu, bawił się mały dinozaur o imieniu Rostek. Był cały zielony oprócz szyi, która była w żółtym kolorze. Nagle zza wielkiej kępy trawy wyłonił się najpierw czarne duże oczy, zaciekawione widokiem zielonego stwora. Następnie czarny pancerz pokrywający grzbiet brązowego dinozaura. Obydwa dinozaury najpierw wstydziły się siebie, następnie jednak zaczęły się zbliżać w swoim kierunku. Pierwszy odezwał się Rostek:

– Jak tam?Jak masz na imię?

– Jestem Maniek, pierwszy raz jestem na tej polanie. Nie znam tu nikogo.

Po krótkiej rozmowie okazało się, że obydwa dinozaury mają wiele wspólnego. Lubią robić te same rzeczy, bawić się w podobne zabawy i grać w te same gry. Dni i tygodnie mijały bardzo szybko. Rostek i Maniek codziennie o tej samej porze spotykali się na polanie aby wspólnie się bawić i opowiadać zabawne historie. W międzyczasie okazało się, że jedyną różnicą między nimi jest to, że ich dieta składa się z zupełnie różnych produktów, a to z kolei był powód dla którego obydwa gatunki unikały się i nie tolerowały swojej odmienności. Jednak wbrew temu dwaj przyjaciele potrafili znaleźć wspólny język. W przyjaźni bowiem, obok podobieństw, ważną rolę odgrywają również różnice. Bez nich przyjaźń byłaby nudna.

KONIEC

GALERIA